Různé

VÍTĚZNÉ TŘETINY: 33% ÚSPORA PRACOVNÍCH MÍST, ZVÝŠENÍ PRODUKCE O TŘETINU A ZKRÁCENÍ PRŮBĚŽNÉ DOBY VÝROBY O 2/3.

By Factory Dock on 12. 8. 2020 0 Comments

Na vítězné třetiny v těchto týdnech hrajeme v segmentu AUTOMOTIVE. Na další odvětví se podíváme v dalších červencových a srpnových case studies, podobná zlepšení jsou totiž realitou napříč průmyslovými obory a službami. Kde jsou lidé, stroje a procesy, tam je možnost dělat věci efektivněji.

Nechce se Vám na potřebné informace čekat? Chápeme – neváhejte nám napsat, co Vás zajímá, určitě odpovíme. 

Tady jsou pak nejzajímavější čísla o projektu (testu efektivnější výroby elektromotorů při sloučení dvou výrobních linek), který jsme přivítali na naší palubě chytré výroby ve Factory Dock. Z původního testování zvýšení produkce při propojení dvou oddělených linek, jsme se posunuli ke škále nejrůznějších přínosů. Využili jsme virtuální simulaci výrobní linky a samozřejmě naše know-how v oblasti HR. Co také se stroji a procesy, když nemáte lidi, kteří jim rozumí?

VÍTĚZNÁ PRVNÍ TŘETINA – ŠANCE PRO PRODUKTIVITU

S prvními návrhy změn mohl podnik zvýšit produkci o 1/3, a to díky nalezení úzkých míst v jeho výrobních linkách a poměrně jednoduché úpravě technologie.  

ZKRÁCENÉ DVĚ TŘETINY – ZKRÁCENÍ HERNÍHO ČASU

S první přihrávkou zvýšené produkce bylo možné popsat vylepšení času, ve kterém výroba běží. Průběžná doba výroby se snížila o 2/3 s tím, že na první výrobky se nemusí čekat nepřiměřenou dobu a jsou hotové už během první směny. 

TÝMOVÁ TŘETINA – VÍCE ÚSPĚCHŮ S MENŠÍM DRUŽSTVEM

Všechno souvisí se vším, a když něco uděláte správně, sklízíte více ovoce. V důsledku změny uspořádání pracovišť a zavedení výrobního systému KANBAN došlo k úsporám pracovních sil, a to o 33 %.

Jako v dobrém obchodě: Něco navíc:

Sumář všech přínosů je podrobnější, a klient s ním od nás také obdrží doporučení, jak mít odolnější pracovní tým. Může jít o rozšíření matic dovedností jednotlivých zaměstnanců, což je dobré i z toho důvodu, že pak lze mnohem snadněji regulovat výkon výrobních linek v závislosti na počtu pracovníků. 

Jak jsme uspěli s naším know how v jiném pracovním sektoru se podíváme třeba příště. Nechcete čekat? Chápeme – neváhejte nám napsat, co vás zajímá do komentářů u článků nebo na našem LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/factorydock/). Chcete nás vidět live? Domluvme si schůzku, budeme se těšit na setkání.