Různé

Míry 70 / 185 / 90: Nový trend v optimalizované výrobě.

By Factory Dock on 10. 7. 2020 0 Comments • Tags: #factorydock #hrprocesy #novetrendy

Míry 70 / 185 / 90? Jejich držitelky jsou spokojeny. Jde totiž o firmy a výsledky jejich lepší procesů, kterých můžeme společně dosáhnout.

Co umíme ve Factory Dock

Začneme tou jedničkou z obrázku

Jde o odchylku virtuálního modelu a reality ostrého provozu, která v případě jednoho z našich projektů ve Factory Dock byla 0,98 procent (napsat jedničku bylo graficky atraktivnější, ač je výsledek o něco málo lepší). V našich projektech připouštíme odchylku od reality maximálně 5 procent.

Proč nám to ve Factory Dock tak jde? Při naší práci nezatěžujeme provoz firem, které si nás přizvaly jako experty na optimalizaci procesů. Podnikům podáme zprávu, kde mají rezervy a co je dobré udělat, aby jejich výkon byl lepší, a oni nejlepší. Třeba ve svém regionu, v Česku, v Evropě… Umíme jim dát pravdivý nadhled na tvrdými a nijak nepřikrášlenými daty a propojit dílčí věci do srozumitelného celku, a naopak.

A teď už slíbené stupínky vítězných čísel

Kde jsou procesy, tam jsou lidé, a tam všude jde dělat věci lépe s ohledem na potřeby celku. Platí to napříč sektory průmyslu i služeb. Tak tedy:

70 %

Číslo, které udělalo radost zadavateli studie ve STROJÍRENSTVÍ.
Simulace za pomoci digitálních dvojčat ve Factory Dock mu ukázala, že optimální je pro něj různě využít brusné stroje – nejen kvůli produkci, ale také opotřebení, obslužnosti a údržbě. Výkonnější brusku bylo potřeba vytížit na 70 procent její kapacity a zbytek výroby zvládla bruska pomalejší. Výsledek: optimální využití strojů a zrychlení výroby. A také údržbář, kterému se lépe poskládaly směny a povinnosti.

185 %

Číslo, které udělalo radost klientovi v POTRAVINÁŘSTVÍ
Zvýšení poptávky většinou opravdu chcete. Jste ale na ni připraveni po stránce technologie, skladů, strojů a pracovníků? Méně je totiž někdy více, jak se ukázalo před ostrým provozem na virtuální simulaci. Simulací výrobních procesů a personální základny jsme s týme Factory Dock došli k závěru, že z hlediska poměru cena/výkon je optimální zvýšení výroby o 185 %, na což firma byla vybavena. Zvýšení na líbivou 200% hranici se ukazovalo jako příliš investičně náročné, bez přiměřeného efektu.

90 %

Číslo nejoblíbenější, které vyjadřuje, kolik procesů jde optimalizovat s pozitivním efektem. Nebo-li údaj o přímých penězích, které se ztrácejí ve firemních procesech, nad kterým by firmy neměly přivírat oči.

Chytré rady? A co dál?

Všechny chytré rady také umíme propojit s personálními věcmi – ať už budete potřebovat kvalifikované lidi a jejich správný počet, nebo si nebudete jistí, zda máte správný počet kmenových a agenturních zaměstnanců. Zda poslat pana Polívku na zkrácený úvazek a pan Pečínku na home-office.

INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ NA TRHU:

Návaznost a symbióza strojů, procesů a lidí je přidaná hodnota, na kterou se tým Factory Dock zaměřuje především a v čem je jeho služba na trhu unikátní. Všechna naše řešení zahrnují i návrhy, jak mít školený a odolný tým 365 dní v roce.