Různé

Máte sklad? A můžeme ho vidět?, aneb 50 % nároků na skladování k dobru. Co s nimi?

By Factory Dock on 3. 8. 2020 0 Comments

Chytrá řešení za pomoci digitálních dvojčat generují i další plusy, než o která v zadávacích dokumentacích jde. Náš příklad benefitů z poslední doby je o 50procentním snížení nároků na skladování. Na metry přesně – klient získal 380 m2 bez rozšiřování prostor. Pokud sklady tvoří i vaši infrastrukturu – může vás naše povedená práce inspirovat. 

Zadání – dvě v jednom

Úkol zněl jasně: zvýšení produkce elektromotorů současně se zkrácením průběžné doby výroby. Taková hezká zadání – dvě v jednom. Podařilo se a chytré řešení generovalo i další plusy pro firmu, která si Factory Dock přizvala k revizi rentability svých procesů.

K podobným výzvám od velkých podniků je potřeba povolat umělou inteligenci. Ta je součástí týmu Factory Dock, slouží nám pokorně a její virtuální modely jsou na jedničku. Mimochodem, i když odchylky mezi reálným ostrým provozem a jeho virtuálním dvojčetem jsou v praxi přijatelné do 5 procent, nás to táhne spíše k té jedničce a jednoprocentním odchylkám.

K českému elektromotoru italské espresso

Ale zpět k elektromotorům a k tomu, co zajímá každého, kdo hledá vnitřní síly a přínosy ve stávajících podmínkách. Pro modelování virtuálních možností náš tým zajímala vstupní data o materiálových a informačních tocích, montážních časech, skladovacích prostorech, manipulačních prostředcích a technologických postupech. Pak už se modelovalo, revidovalo, kritizovalo, kombinovalo… Práce přibližně na 30 dní. Kolik káv jsme během různých podobných studií vypili, se můžete podívat zde, a opravdu se těšíme na klienta z oblasti produkce a zpracování kávových zrn.

Pár dní poté

Po zhruba 14 dnech jsme byli na palubě Factory Dock přesvědčeni, že máme pro klienta perfektní variantu, kam směřovat podnikatelské rozhodování a nebát se rizik.

VÝSLEDEK:

+ 1/3

Vedle požadovaného zrychlení výroby elektromotorů o 1/3 (které šlo dosáhnout poměrně snadno realizovatelnou změnou poměru mezi montážními pásy na svorkování a následnou montáží, a zvýšením propustnosti na posledním pracovišti), naskočily i další PLUSOVÉ BODY. Mimo jiné: 

+ 50 %

Toto je číslo, na které jste čekali, pokud vaše infrastruktura zahrnuje sklady: Návaznost jednotlivých řešení přinesla klientovi snížení nároků na zásoby pro jednotlivé typy hotových výrobků o ca 50 % a tudíž také spoustu volných ploch ve skladovacích prostorách. Co s nimi? Klient je využil pro novou výrobu :o) a jsme s ním tedy i nadále v kontaktu pro další období konjunktury.

+ 380

Na metry přesně – šlo o 380 m2 pro instalaci nových výrobních linek; tato velkorysá plocha by jinak byla nevyužitá, ztracená. Teď má pro podnik vysoký přínos. 

Kolik podobně nevyužitých příležitostí najde Factory Dock pro Váš úspěch? Jsme připraveni na Vaše dotazy.